Druhý ročník jsem již připravoval s určitými zkušenostmi. Poučil jsem se, že je třeba mít dobré ozvučení a nestačí jen to, co má člověk doma.

Také jsem si uvědomil, že je lépe dělat takou akci venku pod širákem, má to lepší atmosféru, než uzavřená restaurační místnost. Proto jsme se dohodli, že akci uděláme na jaře a uděláme ji na otevřené scéně v prostorách Penzionu u Skutilů.

Z nevědomosti jsem zvolil termín akce, kdy v Trutnově i Pilníkově probíhaly již několik let zaběhlé akce.Podařilo se mi nasmlouvat již 10 hodnotných písničkářů a nemusel jsem oslovovat své kamarády, kteří spíše stáli o roli posluchačů.

Čekali jsme, že přijde minimálně lidí a vše pečlivě připravili. K našemu neradostnému zděšení přišlo jen 20 lidí. Takže pravý opakprvního ročníku. Bylo to pro nás velké rozčarování.

Zkoušel jsem na akci sehnat nějaké sponzory, abych mohl zajistit účinkujícím peníze na benzin a pohoštění. A samozřejmě zaplatit ozvučení celé akce. Nakonec se však vše financovalo z mého rodinného rozpočtu. Byl jsem trošku zklamaný, ale nadšení mne neopouštělo a hned jsem se vrhl na přípravu dalšího ročníku.